Чернівці: куди сходити і що подивитися
«Бабця – Австрія, дідусь – Франц Йосип» – жартома кажуть про Чернівці. Їх часто звуть українським Віднем або малим Парижем. А також містом площ, де кожен подорожній на свій лад розповість, куди сходити в Чернівцях, навіть коли часу небагато.
Це серце найменшої області України, яке віддавна б’ється в одному ритмі з Європою. Напевно, найбільш влучно про столицю Буковини сказано на пам’ятному знаку, де зображено такий собі віник із троянд: «Чернівці – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, Краковом і Одесою – були таємною столицею Європи, де тротуари підмітали букетами троянд, а книгарень було більше, ніж пекарень». Кожен знайде, що подивитися в Чернівцях.
Найцікавіші пам’ятки Чернівців
У серці Буковини кожен старовинний будиночок, площа, вулиця – це оригінальна пам’ятка. Хоча, звісно, серед них є особливі та пам’ятні як для містян, так і для гостей Чернівців.
Вулиця Ольги Кобилянської: простір і затишок
Найкраще колорит Чернівців передає неймовірно затишна вулиця Ольги Кобилянської – пішохідна та загалом дуже мила й привітна. Звідси починається багато туристичних маршрутів та пригод мандрівників. Тут ви зрозумієте, що відповіть на питання «Куди піти у Чернівцях?» – це не тільки Резиденція митрополитів.
Вулиця О. Кобилянської знаходиться в центрі, неподалік від Соборної площі. Поруч знаходиться зупинка «Вулиця Гоголя», куди прямують тролейбуси № 3, 3А і 5, а також багато автобусів (№ 1, 2, 7, 8, 10 тощо).
Резиденція буковинських митрополитів: подих історії
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича історично був знаковим місцем для буковинського клиру – тут знаходилася резиденція митрополитів Буковини і Далмації. Велична споруда надзвичайної краси прикрашає вулицю Коцюбинського.
До резиденції легко дістатися, якщо поїхати до зупинки «Вулиця Богдана Хмельницького» (автобусами № 5, 22; тролейбусами № 1, 2, 4) і прямувати вулицею Університетською повз Попівський сквер.
Костел Пресвятого Серця Ісуса: до джерел сакрального
Окрасою сакрального спадку «українського Відня» є колишній єзуїтський костел. Неоготична святиня (зараз це діючий римо-католицький храм, що реставрується) підпирає небо на вулиці Бахрушина, бічній щодо вулиці Героїв Майдану.
Повз костел пролягає маршрут тролейбусів № 1, 6 і 6А.
Чернівецький скансен: мандрівка епохами
Архітектура, природа й традиції Буковини відкриються вам у місцевому Музеї народної архітектури та побуту на вулиці Світловодській. Тут простір природи, затишок старовинних хат і неймовірний український колорит створюють справжній ансамбль надзвичайної краси.
Музей архітектури та побуту знаходиться в кінці маршруту тролейбуса № 4.
Центральна площа: чудеса біля ратуші
Майдан Ринок, або ж Центральна площа в Чернівцях знаходиться на перетині вулиць Головної та Руської. О 12:00 щодня прямо тут, на верхівці історичної міської ратуші, трубач у буковинському костюмі виконує народний гімн міста – мелодійну «Марічку».
Аби потрапити на Центральну площу, можна доїхати до зупинки «Вулиця Ватутіна» (автобусами № 2, 5, 11, 12, 23), а далі прямувати вулицею Університетською на перехрестя Головної та Руської.
Турецька криниця: найдавніше джерело
Площа Турецька криниця, або площа Пресвятої Марії, відкриє вам багато цікавих сторінок історії міста. Це найстарше джерело води в Чернівцях, оповите легендою про історію кохання турецького паші до української дівчини.
Турецька криниця знаходиться неподалік від вулиці Турецької, куди прямують автобуси № 25 та 34.
Народний дім: як формувалася культура
Український народний дім у центрі міста – не лише архітектурний, але й культурний скарб Чернівців. Тут можна багато дізнатися про літературну і в цілому творчу історію Буковини.
Народний дім знаходиться на розі вулиць Української та Якоба фон Петровича (колишня назва – Ломоносова), орієнтир – зупинка «Вулиця Садовського». Міський транспорт, який сюди прямує, – це автобуси № 22 і тролейбуси № 2 і 4.
Куди піти з дитиною в Чернівцях
Гора Цецино: у пошуках пригод
Гірськолижний відпочинок, оздоровлення, ландшафтний парк, легенди та історії давнини – все це чекає в чудовому місці для сімейного відпочинку, на горі Цецино.
Гора знаходиться на західній околиці міста, куди прямує автобус № 4. Мабуть, це одне з найкращих місць, куди піти з дитиною у Чернівцях.
Ляльковий театр: казкова мандрівка
Чернівецький обласний академічний театр ляльок подарує казку як маленьким, так і великим відвідувачам. Тут завжди раді всім, хто хоче потрапити у справжній світ дитинства.
Театр ляльок знаходиться у середмісті на вулиці Головній, 22. До зупинки «Театр ляльок» прямують тролейбуси № 3, 3А та 5.
Музей Ольги Кобилянської: торкнутися історії
Літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської – частина Чернівецького краєзнавчого музею. Візит туди є нагодою зацікавити школярів навчальною програмою зовсім по-новому.
Музей знаходиться на вул. Димитрова, поруч із зупинкою «Вулиця Гулака-Артемовського», куди прямує автобус № 35.
Мандрівка до будинків-близнюків: нові враження
Чернівецькі будинки-близнюки – одна з архітектурних цікавинок міста, так само, як і будинок-корабель (Шифа). Необхідно лише трохи фантазії, аби перетворити цю мандрівку на справжню пригоду, повну нових яскравих вражень.
Будинки-близнюки височіють на вул. Івана Франка, біля зупинки «Вулиця Гоголя» (центр міста).
Парк культури і розваг: час атракціонів
Центральний парк культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка – місце, куди багато великих і маленьких чернівчан приходять заради захоплюючого дозвілля. Атракціони, велика зелена зона, оригінальні скульптури, літній театр, караоке чекають гостей у центрі міста.
Адреса парку: вул. Садова, неподалік зупинок «Вулиця Садова» та «Парк ім. Тараса Шевченка».
Розважальний центр Fantasy Town: для всієї сім’ї
Це перший у Чернівцях сімейний центр розваг. Тут знаходяться ролердром, пінг-понг, лабіринт, ігрова кімната, атракціони, кінотеатри X D та 7 D, художній аквагрим. Також на території центру працює інтерактивний клуб Cyber Cat, дзеркальний лабіринт і дитяче кафе. А школярів чекає особлива дискотека клубного формату.
Адреса: вул. Головна, 265А, ТРЦ «DEPo’t center». Сюди прямують автобуси (№ 1, 1А, 12, 20, 30, 38) та тролейбуси (№ 3 і 3А, 6 і 6А).
Дитячий комплекс «Dino Парк»: зроби собі свято
Дитячий розважальний комплекс «Dino Парк» – це поєднання дитячого ресторану, ігрових атракціонів, лабіринту та музею з динозаврами. Тут святкують, розважаються, грають та захоплююче проводять час і діти, і дорослі.
«Dino Парк» знаходиться на вул. Воробкевича, 17, біля зупинки «На вимогу» автобуса № 5.
Куди піти з дівчиною в Чернівцях
«Серце кохання»: для романтичної фотосесії
Скульптурна композиція «Серце кохання» була встановлена в День закоханих 2006 року в Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. Композицію утворюють дві половинки, в центрі яких – гойдалка. «Це серце я присвятив коханій і всім закоханим світу», засвідчують слова автора, розміщені тут же.
Щоб потрапити в парк Шевченка, потрібно дістатися до вулиці Садової або до зупинки «Парк ім. Тараса Шевченка» автобусом (№ 1, 1А, 7, 9А, 38, 43) або тролейбусом (№ 3, 3А, 5).
«Від Філки до Тралки»: молодіжний маршрут
Популярний молодіжний маршрут для прогулянок центром, зустрічей і побачень – від площі Філармонії до Театральної площі й назад. На місцевому сленгу це звучить як «гуляти від Філки до Тралки, від Тралки до Філки». На площі Філармонії, до речі, є й один напрочуд оригінальний пам’ятник – «Чорний квадрат Малевича».
В бік площі Філармонії їде автобус № 22, а також тролейбуси № 2 і 4. Зійдіть на зупинці «Кінотеатр «Чернівці» та прямуйте до площі вулицею Заньковецької.
Ботанічний сад: природна романтика
Ботанічний сад Чернівецького національного університету – місце, де краса природи якнайкраще поєднується з цілим виром емоцій, який переживають закохані. Звісно, сад особливо прекрасний навесні.
Ботанічний сад знаходиться на вулиці Федьковича, поруч із парком ім. Шевченка. Туди прямують автобуси № 3, 4, 6, 9 і 9А, а також № 27. Зупинка – «Вулиця Садова».
Драматичний театр: тут вирує творчість
Якщо творчий аспект у побаченні – ваша мрія, то після огляду Театральної площі завітайте до її архітектурної родзинки. Це Чернівецький музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської, завжди відкритий для поціновувачів прекрасного. Коли будете фотографуватися, не забудьте зазирнути на алею Зірок поруч із театром.
Театр розташований неподалік зупинки «Вулиця Ватутіна», куди можна доїхати автобусами № 2, 5, 11, 12, 23.
Гора закоханих: кращий вид на вечірнє місто
Звідси відкривається чудовий вид на вечірні Чернівці, чи не найкращий у місті. В народі гору серед букового лісу називають «горою закоханих» саме через те, що сюди люблять ходити на побачення закохані пари.
Гора знаходиться у Садгірському районі міста («на Садгорі», як тут кажуть), неподалік від вулиці Васіле Александрі. Орієнтир – зупинка «Вулиця Лісна», куди прямують автобуси № 1, 17, 18, 36 і 41.
Літературна кав’ярня: атмосферне побачення
Культурно-мистецький центр Literatur Cafe – одне з концептуальних місць у Чернівцях. Тут не лише смачно пригощають, але й організовують літературні презентації, медіа-клуб, арт-хаус-кінопокази, філософські вечори тощо.
Кав’ярня розмістилася на другому поверсі культурно-мистецького центру «Українська книга» на Центральній площі, 10. Зупинка – «Вулиця Ватутіна», куди їдуть автобуси № 2, 5, 11, 12 і 23.
Ресторан і концерт-хол «Рояль»: яскравий акорд
Закінчити побачення романтичною вечерею? Запрошує ресторан «Рояль»! Заклад відрізняють теплі тони, ніжність світла, незвичайні яскраві деталі інтер’єру. Ввечері відвідувачі можуть насолодитися вокальним перфомансом.
До найближчої зупинки міського транспорту («Вулиця Олександра Щербатюка») можна дістатися автобусом (№ 2, 5, 9, 11, 12 тощо) та тролейбусом (№ 1, 6 і 6А).